Akne sorunu olan erkeklerde cilt bakımı Nasıl Olmalıdır?

Akne sorunu olan erkeklerde cilt bakımı Nasıl Olmalıdır?

Genç Erkeklerin dikkat etmeleri unsurların başında ciltlerini kurcalamamalı.

Genç erkekler genç bayanlardan farklı olarak hergün traş olmak zorundadırlar. Aknede hergün yüz traş olmayı tavsiye edilir çünkü yüz temiz olmak zorundadır. Ama dikkat edilmesi gereken unsur traş makinası yerine tek kullanımlık traş bıcaklarını veya traş makinasının kullanım sonrasında bakteri öldüren bir dezenfektan ile temizlenmesi lazımdır.

Ayrıca Traş olunurken katiyen kıllar ters yönde kesilmemelidir.

Traş sonrası Yüzü bir havluyla kurulayıp atmak çok sakıncalıdır. Bunun yerine tek kullanımlı yumuşak bir kurutma mendiliyle ovuşturarak değil tampon yaparak kurulanmalıdır. Traş sonrasında tonik kullanılmalı ama tonik alkolsuz ve parfümsüz olmalıdır. Alkol ve Parfüm yağı uyarır. Eğer Aktif akneler varsa aktif akneleri kurutucu dezenfektan sürülmeli yüze.

Erkeklerin diğer problemi egzersiz sırasında aşırı terlemeleridir. Egzersiz sonrasında zaman kaybetmeden yüz yıkanmalı ve duş alınmalıdır. Terin yüzde kalmaması gerekir çünkü egzersiz sırasında artan vucut ısısından dolayı genişleyen gözenekler terle birlikte yüzde bulunan bakterilerin fölikül dibine gitmesi kolaylaşır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !